Obelisker

Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker
Obelisker

Klubbat för:

4 400 SEK

5 000 SEK

OBELISKER, 1 par, tidigt 1900-tal, har sannolikt fungerat som bordslampor, alabaster, höjd ca 52 cm

Ingår i tema Samlarhem

Något avvikande montering av knopparna, kompletterade, några nagg, slitage

705178

2019-11-26