Edition noël tallrikar 6 st glas

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 6 st, glas, troligen Josef Frank, för Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk, modell för hummer, blå glasmassa, längd ca 30 cm, bredd ca 23 cm, höjd ca 3 cm, vikt per tallrik ca 920-960 gr/ st

Smärre bruksslitage. Någon mindre repa, nagg, fotringsnagg, färgpålagring

705209

2019-12-08