Carl Nyström Stoopendaal akvarell

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CURT NYSTRÖM STOOPENDAAL (1893-1965) tillskriven, Svensk jagare, monogramsignerad C S samt dateerad 1914, ca 47x34 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Reva och retusch i övre vänstra hörnet, två lösa glasbitar ligger lösa mellan glaset och akvarellen

705308

2019-11-26