Bord

Bord
Bord
Bord
Bord
Bord
Bord
Bord
Bord
Bord
Bord

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD, s.k. drum table, 1900-talets andra hälft, England, stomme betsad granträ, rund delvis klädd skiva i skinn med präglad bård i form av akantus, beslag i patinerad mässing, sarg med lådor, på pelarfot med tre fötter, avslut med tassfötter på hjul höjd ca 60, diameter ca 95 cm

Bruksslitage

705315

2019-11-22