Ämbetsmannavärja empire

Ämbetsmannavärja empire
Ämbetsmannavärja empire
Ämbetsmannavärja empire
Ämbetsmannavärja empire
Ämbetsmannavärja empire
Ämbetsmannavärja empire

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-talets början, förgyllt fäste klätt med pärlemorplattor, klingans längd ca 82, total längd 95 cm

Zustandsbeschreibung

Saknar balja, smärre korrosion, tejprester

705499

2019-11-25