Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-talets början, förgyllt fäste klätt med pärlemorplattor, klingans längd ca 82, total längd 95 cm
Zustandsbeschreibung
Saknar balja, smärre korrosion, tejprester
705499
2019-11-25
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner