Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft, höljet med figurer i form av Venus? och amorin samt hund, brännförgylld brons, emaljerad urtavla, höjd ca 44 samt 30x11 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Pendel och nyckel saknas, slitage på urtavlan, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

705507

2019-11-26