Bordspendyl
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft, höljet med figurer i form av Venus? och amorin samt hund, brännförgylld brons, emaljerad urtavla, höjd ca 44 samt 30x11 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Pendel och nyckel saknas, slitage på urtavlan, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
705507
2019-11-26