Krukor på fat lergods

Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods
Krukor på fat lergods

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

WILHELM KÅGE, krukor på fat, 6 st., 1920-tal, lergods, Gustavsberg, oglaserade med rutmönster i relief, dekor av vita prickar, glaserade fat i brunt, höjd med fat ca 10 cm

Kuntoraportti

Slitage, smärre nagg, 1 kruka med skada

705527

Päivämäärä:

2019-11-25