Skulptur
2019-11-26
705571
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKULPTUR i form av en faun med faunbarn, 1900-tal, patinerad brons på sockel i granit, signerad i gjutningen med Clot.ion, höjd med sockel ca 37 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Högra armen lagad, slitage