Kinjal samt kortsvärd
Klubbat för:
3 200 SEK
800 SEK
KINJAL OCH KORTSVÄRD Kinjal, 1900-tal, läderklädd skida, kavel av svärtat trä, dekor i vitmetall, längd ca 54 cm samt kopia av romerskt kortsvärd, mässingshandtag, skida av trä, klädd i skinn med mässingsdetaljer, otydlig märkning på klinga, längd ca 61 cm
slitage, kortsvärdets klinga slipad
705764
2019-12-02