Kinjal samt kortsvärd

Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd
Kinjal samt kortsvärd

Klubbat för:

3 200 SEK

800 SEK

KINJAL OCH KORTSVÄRD Kinjal, 1900-tal, läderklädd skida, kavel av svärtat trä, dekor i vitmetall, längd ca 54 cm samt kopia av romerskt kortsvärd, mässingshandtag, skida av trä, klädd i skinn med mässingsdetaljer, otydlig märkning på klinga, längd ca 61 cm

slitage, kortsvärdets klinga slipad

705764

2019-12-02