Hans J Wegner stolar "W1"

Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar
Hans J Wegner stolar

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HANS J. WEGNER, "W1", stolar, 6 st, CM Madsen, Danmark, formgivna 1953, ek, sitsarna klädda med färgat läder, brännstämplade "C.M. Madsens fabriker, Haarby, Danmark, Made in Denmark", Design Hans J Wegner", sitthöjd ca 43 cm.

Ingår i "Utvald nordisk design"

Bruksslitage, repor, fläckar.

705787

2019-12-07