Cigaretthållare i porslin Dresden

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT MED CIGARETTHÅLLARE, porslin, Dresden, omkring 1800-talets slut, polykromt bemålat samt förgylld dekor, mått 22x14 höjd ca 8,5 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Mindre avslag kring kanter vid uppsats

705865

2019-11-26