Wilhelm Kåge, vas "Surrea"
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), "Surrea", vas, Gustavsberg studio 1980-tal, i form av två förskjutna vaser, vit glasyr, stämplad Surrea Gustavsberg Sweden, höjd 22 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Smärre repor
706013
2019-12-09