Wilhelm Kåge, vas "Surrea"

Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas

Klubbat för:

2 800 SEK

2 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), "Surrea", vas, Gustavsberg studio 1980-tal, i form av två förskjutna vaser, vit glasyr, stämplad Surrea Gustavsberg Sweden, höjd 22 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Smärre repor

706013

2019-12-09