Rörstrand Japan matservis 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

RÖRSTRAND, "Japan" (1866-1924), matservis, 45 dlr., 1800-tal, rakstämplad, bestående av: 13 mattallrikar, 6 förrättstallrikar, 12 assietter, 2 uppläggningsskålar, 5 uppläggningsfat, fiskfat, 3 kaffekoppar med fat, såssnipa, 2 såsskålar

Zustandsbeschreibung

Nagg förekommer, slitage

706019

2019-11-29