Gevär Miquelet-lås

Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås
Gevär Miquelet-lås

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GEVÄR, Turkiet 17/1800-tal, Miquelet-lås, damaskerad pipa, kolv med inläggningar i metall och pärlemor, kal ca 15 mm, lås hakar upp, L ca 109 cm

Skador, Laddstake saknas, slitage, låsmekanism trög

706063

2019-11-29