Gevär Miquelet-lås
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GEVÄR, Turkiet 17/1800-tal, Miquelet-lås, damaskerad pipa, kolv med inläggningar i metall och pärlemor, kal ca 15 mm, lås hakar upp, L ca 109 cm
Skador, Laddstake saknas, slitage, låsmekanism trög
706063
2019-11-29