Bricka i silver, vikt 1943 g
Klubbat för:
9 200 SEK
Arviointi
10 000 SEK
Kuvaus
BRICKA, silver, sannolikt Persien, tidigt 1900-tal, oidentifierade stämplar, floraldekor med figurscener, mått ca 51x37 cm, vikt ca 1943 g
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Kuntoraportti
Bruksslitage
706228
Päivämäärä:
2019-11-26