Silvermynt
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SILVERMYNT (4) från antiken, ca 400-100 f r, grekisk stater samt hellenistiska mynt, största diameter ca 2 cm, total vikt ca 18,3 g
Proveniens: Insamlade på 1960-talet och därefter i arv till nuvarande ägarna
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Bruks och åldersrelaterat slitage
706230
2019-11-26