Silvermynt

Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt
Silvermynt

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SILVERMYNT, Julius Ceasar, denar, 49-48 f Kr, diameter ca 1,7 cm, vikt ca 3,6 g

Proveniens: Insamlade på 1960-talet och därefter i arv till nuvarande ägarna

Ingår i temaauktionen "Samlarhem"

Bruks och åldersrelaterat slitage

706235

2019-11-26