Romerska mynt
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROMERSKA MYNT (12) kejsartid, ca 0-400 e Kr, brons, största diameter ca 2,2 cm
Proveniens: Insamlade på 1960-talet och därefter i arv till nuvarande ägarna
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Varierande skick
706238
2019-11-26