Romerska mynt

Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt
Romerska mynt

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ROMERSKA MYNT (12) kejsartid, ca 0-400 e Kr, brons, största diameter ca 2,2 cm

Proveniens: Insamlade på 1960-talet och därefter i arv till nuvarande ägarna

Ingår i temaauktionen "Samlarhem"

Zustandsbeschreibung

Varierande skick

706238

2019-11-26