Psalmodikum

Psalmodikum
Psalmodikum
Psalmodikum
Psalmodikum
Psalmodikum
Psalmodikum
Psalmodikum
Psalmodikum

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

PSALMODIKUM, 1800-talets andra hälft, greppbräda med 31 band/ledmarkeringar i metall samt 11 resonanssträngar, saknar stråke, längd ca 127, bredd ca 31 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Åldersrelaterat slitage

706276

2019-11-26