Psalmodikum
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
PSALMODIKUM, 1800-talets andra hälft, greppbräda med 31 band/ledmarkeringar i metall samt 11 resonanssträngar, saknar stråke, längd ca 127, bredd ca 31 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Åldersrelaterat slitage
706276
2019-11-26