Goebel Hummelfiguriner
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOEBEL, 1930-/40 tal, "Hummel", figuriner, 3 st, Tyskland, polykromt flintgods, stämplar med olika åldrar undertill, höjd ca 8 resp. 11 cm
Pojken med gunghäst: ena örat på gunghäst avslagen, avslaget vid pojkens huvud, pojken med fågel: nagg på rocken, pojke med gås: krackelyr
706289
2019-11-28