Servis Ostindia
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SERVIS, 106 dlr, "Ostindia", Rörstrand, bestående av 15 tallrikar, diam 23,5 cm, 10 djupa, 13 tallrikar, diam 20,5 cm, 12 assietter, 6 uppläggningsskålar, 6 små fat, diam 10 cm, saltkar, ytterfoder, terrin med lock, 6 äggkoppar, 1 par ljusstakar, fyra uppläggningsfat, kaffekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, 18 kaffekoppar med fat, 8 tekoppar med 10 fat,
2 kaffefat samt en djup tallrik med nagg, i övrigt enstaka delar med missfärgningar, smärre slitage
706297
2019-11-28