Simon Gate
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIMON GATE (1883-1945), "Gate", glasservis, klar glasmassa, 45 dlr., 1900-talets första hälft, fjällslipning, bestående av: 12 rödvinsglas, 12 sherryglas, 11 snapsglas, 10 selterglas, höjd ca 8-16,5 cm
8 glas med nagg medföljer
706419
2019-11-26