Simon Gate

Simon Gate
Simon Gate
Simon Gate
Simon Gate

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIMON GATE (1883-1945), "Gate", glasservis, klar glasmassa, 45 dlr., 1900-talets första hälft, fjällslipning, bestående av: 12 rödvinsglas, 12 sherryglas, 11 snapsglas, 10 selterglas, höjd ca 8-16,5 cm

8 glas med nagg medföljer

706419

2019-11-26