Vas Axel Salto

Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL SALTO (Danmark 1889-1961), vas, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, reliefdekor i brun glasyr , signerad SALTO ROYAL COPENHAGEN DENMARK 21330, höjd ca 19,5 cm, bredd ca 20 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Skador (nagg)

706479

2019-12-09