Vas Axel Salto
Klubbat för:
33 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL SALTO (Danmark 1889-1961), vas, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, reliefdekor i brun glasyr , signerad SALTO ROYAL COPENHAGEN DENMARK 21330, höjd ca 19,5 cm, bredd ca 20 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Skador (nagg)
706479
2019-12-09