Bordsur art nouveau
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, omkring 1900, art nouveau, förgylld och emaljerad dekor, urverk märkt Samuel Marti, Paris, nummrerad 8728, slag, höjd ca 40 cm, nyckel och pendel finns
Ytslitage, en fotknopp saknas
706521
2019-11-26