Bordsur art nouveau

Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau
Bordsur art nouveau

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, omkring 1900, art nouveau, förgylld och emaljerad dekor, urverk märkt Samuel Marti, Paris, nummrerad 8728, slag, höjd ca 40 cm, nyckel och pendel finns

Ytslitage, en fotknopp saknas

706521

2019-11-26