Lars Fogelberg byrå 1700-tal
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, Lars Fogelberg (ämbetsmästare i Stockholm 1762 - 1803), fanérad i valnöt förgyllda bronsbeslag, skiva signerad undertill med rödkrita, profilerad marmorskiva, tre lådor, etikett renoverad Göran Folgelmarck 1976, höjd 77, 105x60 cm
Renoverad, lagningar, fanérskador
706530
2019-11-26