Per Henrik Beurling väggpendyl
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, gustaviansk, urtavla med arabiska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, höjd 83 cm, pendel samt nyckel finns
Slitage och skador, färgbortfall
706539
2019-11-26