Per Henrik Beurling väggpendyl

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, gustaviansk, urtavla med arabiska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, höjd 83 cm, pendel samt nyckel finns

Slitage och skador, färgbortfall

706539

2019-11-26