Schatull för parfym 1800-tal

Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal
Schatull för parfym 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SCHATULL, 1800-talets första hälft, för parfym, 6 flaskor med propp, bägare och tratt silver, tratt med svensk kontrolstämpel samt mästarstämpel NP, bägare med svensk kontrollstämpel 1815, fanérad i mahgony, beslag i mässing, höjd 16,5, 28x18 cm, nyckel finns

Fanérskada

706599

2019-11-29