Schatull för parfym 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCHATULL, 1800-talets första hälft, för parfym, 6 flaskor med propp, bägare och tratt silver, tratt med svensk kontrolstämpel samt mästarstämpel NP, bägare med svensk kontrollstämpel 1815, fanérad i mahgony, beslag i mässing, höjd 16,5, 28x18 cm, nyckel finns
Fanérskada
706599
2019-11-29