Väska

Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄSKA, Indiansk axelväska, Nordamerika, tidigt 1900-tal, läder, mått ca 28x27 cm

PROVENIENS:
Estelle bernadotte(1904-1984) gav denna väska i gåva till nuvarande ägare vid omkring 1950/60-talet

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Åldersrelaterat slitage, trasig axelrem

706612

2019-11-26