Väska
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄSKA, Indiansk axelväska, Nordamerika, tidigt 1900-tal, läder, mått ca 28x27 cm
PROVENIENS:
Estelle bernadotte(1904-1984) gav denna väska i gåva till nuvarande ägare vid omkring 1950/60-talet
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Åldersrelaterat slitage, trasig axelrem
706612
2019-11-26