Saltkar sengustavianska
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALTKAR, 1 par, sengustavianska, troligen Gustaf Hamnqvist, Åmål, 1801, silver med blå glasinsatser, genombruten dekor, på svängda fötter, längd 8 cm, höjd 5,5 cm, vikt (exklusive glasinsatser) 85 gram.
Åldersrelaterat slitage, mindre skador och lagningar
706625
2019-12-01