Dekorelement

Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DEKORELEMENT i form av överstycke, 1800-tal, välvt med sidostycken, mitt fragment av träskuren örn, bemålat, krederat och förgyllt trä, höjd ca 61 samt 166x41 cm

Proveniens: Säftstaholms slott

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Fragment, ej komplett, bruks och åldersrelaterat slitage

706653

2019-11-26