Henri Matisse

Henri Matisse
Henri Matisse

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HENRI MATISSE, efter, reseaffisch, signerad och daterad 47 i trycket, motivet är hämtat från en litografi betitlad "Nice, Travail et Joie" utgiven av Mourlot 1948. Bladstorlek ca 100 x 64 cm

Gulnad, hanteringsveck samt revor i kanterna och fuktfläckar

706654

2019-11-30