Solfjäder 1800-tal

Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal
Solfjäder 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SOLFJÄDER, omkring år 1800, Kina, elfenben, genombruten dekor, mittparti med målad dekor i form av landskap inneslutet i en sköld, längd ca 18,5 cm

En panel skadad i toppen, en lagad, de yttre panelerna fastlimmade, i övrigt lättare åldersslitage

706716

2019-11-26