Etsning daterad 1747

Etsning daterad 1747
Etsning daterad 1747

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

WILLIAM HOGARTH, efter, etsning, märkt "Designed & Engrav´d by Wm Hogarth...Publish´d according to Act of Parliament Sep-br. 30th 1747" i trycket, plåtmått ca 26x35 cm

Mindre fläckar, ej examinerad ur ram, möjligen senare avdrag

706795

2019-12-06