Etsning daterad 1747
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
WILLIAM HOGARTH, efter, etsning, märkt "Designed & Engrav´d by Wm Hogarth...Publish´d according to Act of Parliament Sep-br. 30th 1747" i trycket, plåtmått ca 26x35 cm
Mindre fläckar, ej examinerad ur ram, möjligen senare avdrag
706795
2019-12-06