Skänk teak

Skänk teak
Skänk teak
Skänk teak
Skänk teak
Skänk teak
Skänk teak

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SKÄNK, 1900-talets mitt, teak, uppdelad i två delar varav högra med större skådel inredd med två hyllplan, vänstra sidan med fyra mindre utdragbara lådor, låsbar skåpdel med tidningshylla, mindre skåpdel undertill, höjd ca 105, 180x45 cm

Zustandsbeschreibung

Mindre skåp längst ner till höger tjärvar/svår att öppna, nedre högre framben med spricka som hålls ihop med kil, ställvis blekt, smärre repor, fuktring, slitage på skåpdörrar. Större skåpets lås defekt.

706996

2019-11-27