Skänk teak
Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
SKÄNK, 1900-talets mitt, teak, uppdelad i två delar varav högra med större skådel inredd med två hyllplan, vänstra sidan med fyra mindre utdragbara lådor, låsbar skåpdel med tidningshylla, mindre skåpdel undertill, höjd ca 105, 180x45 cm
Zustandsbeschreibung
Mindre skåp längst ner till höger tjärvar/svår att öppna, nedre högre framben med spricka som hålls ihop med kil, ställvis blekt, smärre repor, fuktring, slitage på skåpdörrar. Större skåpets lås defekt.
706996
2019-11-27