Carl Fagerlund bordslampa
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampa, Orrefors, 1900-tal, stomme i glas samt mässing, märkt undertill Orrefors RD 1983, höjd med skärm ca 63 cm, enbart stommen med lampfattning 48 cm.
Ingår i tema "Utvald nordisk design".
Bruksslitage, ej funktionstestad.
707054
2019-12-07