Carl Fagerlund bordslampa

Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL FAGERLUND, bordslampa, Orrefors, 1900-tal, stomme i glas samt mässing, märkt undertill Orrefors RD 1983, höjd med skärm ca 63 cm, enbart stommen med lampfattning 48 cm.

Ingår i tema "Utvald nordisk design".

Bruksslitage, ej funktionstestad.

707054

2019-12-07