Weckoskrift för läkare och naturforskare

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WECKOSKRIFT för läkare och naturforskare (fr. d. VIII: Läkaren och naturforskaren). I, VI-VII, IX-XII, XV (ej kontrollerade). (Kongl. Ordens-Tryckeriet) 1781-97 samt Strengnes 1807,
Samtida hfrbd 8 vol, 1 st i avvikande band, 7 vol med exlibris ´G. H. Ahlstedt´

Skador: Slitage, ställvis fuktskador, ej kollationerade

707066

2019-11-28