Fotogenlampa
Klubbat för:
4 000 SEK
5 000 SEK
FOTOGENLAMPA, väggupphängd, omkring sekelskiftet 1800 /1900, Sverige, mässing, brännarglas, flamskydd, höjd med glas ca 49 cm
Slitage. Skruvar i påse medföljer.- Brännarglas med smärre nagg i mynning
707079
2019-11-26