Ljuskrona barockstil

Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets först hälft, 6 ljusarmar, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, total höjd ca 76 cm, exkl. kedja upptill.

Smärre slitage, renoverad. Enstaka mindre prisma saknas

707168

2019-11-28