Jacob Kock herrfickur i 18 k guld

Klubbat för:

8 400 SEK

10 000 SEK

JACOB KOCK (1737-1805), fickur, 18 k guld, Stockholm 1785, spindelgång, verknr. 968, vitemaljerad urtavla, innerboett stämplad OEM (boettmakare Olof Ekman, 1736 - 1805), diameter 53 mm, vikt ca 107 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, urtavla med lagning

707198

2019-11-26