Italiensk hillebard från 1600-talet
Klubbat för:
780 EUR
Utropspris
500 EUR
HILLEBARD, Italien 1600-tal, infanteri och vaktvapen med spik och yxklingor mot ryttarna, klingan genobruten dekor, sidan med förstärkningar, längd 249 cm.
Senare messings beslag på skaftet
707199
2019-12-04