Italiensk hillebard från 1600-talet

Klubbat för:

780 EUR

Utropspris

500 EUR

HILLEBARD, Italien 1600-tal, infanteri och vaktvapen med spik och yxklingor mot ryttarna, klingan genobruten dekor, sidan med förstärkningar, längd 249 cm.

Senare messings beslag på skaftet

707199

2019-12-04