Ljusstakar och vas Festivo Timo Sarpaneva
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TIMO SARPANEVA, "Festivo", ljusstakar samt vas, 4+1 st, Iittala, Finland, pressglas, formgivna 1967, monogramsignerade TS, etikettmärkta, höjd ca 8-18 cm
Slitage, vas med flera nagg vid mynning, 2 ljustakar med nagg, mikronagg kan förekomma
707218
2019-11-28