Ljusstakar och vas Festivo Timo Sarpaneva

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TIMO SARPANEVA, "Festivo", ljusstakar samt vas, 4+1 st, Iittala, Finland, pressglas, formgivna 1967, monogramsignerade TS, etikettmärkta, höjd ca 8-18 cm

Slitage, vas med flera nagg vid mynning, 2 ljustakar med nagg, mikronagg kan förekomma

707218

2019-11-28