Italiensk hillebard från1600-talet

Klubbat för:

440 EUR

Schätzwert

500 EUR

Beschreibung

HILLEBARD, Italien 1600-tal, infanteri och vaktvapen med spik och yxklingor mot ryttarna, klingan genobruten dekor, sidan med förstärkningar, längd 245,5 cm.

Zustandsbeschreibung

707251

2019-12-04