Samling böcker

Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker
Samling böcker

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

BÖCKER, samling ca 53 volymer. 17-1900-tal, bl a Erixon / Wallin ´Svenska Kulturbilder, Illustrerad Svensk litteraturhistoria, Sjöborg ´Skånes Historia 1801´, Olof Celcius ´Erik den fjortondes historia 1774´, Minerva Historisk skrift 1813, Laurin ´Skämtbilden´, ´Genwäg till kundskap och utöfning af Swensk Lagfarenhet, 1761´, mm

Skador: Blandad kondition, skador förekommer, ej genomgångna

707383

2019-11-28