Ljustakar Staffan Englesson 11 delar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, 11 dlr, 1900-talets andra hälft, Staffan Englesson, rostfritt stål samt mässing, cylindrisk form, fotring samt ring vid mynningen i mässing, delvis med stämplar samt signatur, höjd ca 8-18,5 cm

Bruksslitage, 1 ljustake med bristning, 1 cylinder medföljer

707407

2019-11-29