Klubbat för:
2 400 SEK
2 500 SEK
EWALD DAHLSKOG (1894-1950), fat med motiv av fisk, oxblodsfärgad, 1930-tal, glaserad lergods, för Bo Fajans, diameter ca 32 cm
Obetydlig slitage, småbubblor i glasyren
707445
2019-11-28