Ewald Dahlskog fat

Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat
Ewald Dahlskog fat

Klubbat för:

2 400 SEK

2 500 SEK

EWALD DAHLSKOG (1894-1950), fat med motiv av fisk, oxblodsfärgad, 1930-tal, glaserad lergods, för Bo Fajans, diameter ca 32 cm

Obetydlig slitage, småbubblor i glasyren

707445

2019-11-28